مناسبت ها

چگونه می‌توانیم یک جشن تولد بیاد ماندنی برگزار کنیم؟

جشن تولد

تولدها مانند فصل‌ها هستند. بعضی از افراد روز و جشن تولد خود را با آغوش باز استقبال می‌کنند و برخی دیگر ممکن است در این روز تنها کمی سرگرم شوند. تولد آغاز شماست. پنجره‌ای بسوی زندگی است، فرصتی برای انجام مسئولیت منحصر بفرد خودتان. از اینرو جشن تولد نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع شما در این روز باید همه تلاش خود را بکنید تا آن را بهترین روز خود بسازید، چراکه این روز بهانه‌ای است تا همه افرادی را که دوست دارید، در یک محل کنار هم جمع کنید و به خاطرات و روزهایی که در گذشته باهم گذرانده‌اید مروری داشته باشید و دوباره یادی از آن‌ها زنده کنید.

برای برگزاری یک جشن تولد بیادماندنی و بی‌نظیر کارهای زیادی بایستی انجام داد. شما باید کارت‌های دعوت‌ را آماده کنید و بفرستید، غذا و نوشیدنی انتخاب کنید، محل برگزاری جشن تولد را از پیش تعیین و تزیین کنید، مهمانان خود را سرگرم کنید و خیلی چیزهای دیگر.

در این مطلب قبل از اینکه به چگونگی برگزاری یک جشن تولد خوب و بیاد ماندنی بپردازیم، جالب است تا کمی درباره نحوه پیدایش جشن تولد، تاریخچه جمله تولدت مبارک و … شرح دهیم.

ایده جشن گرفتن تولد از چه زمانی بوجود آمد؟

ایده جشن گرفتن روز تولد سنتی از بت‌پرستان است. در واقع، بسیاری از مسیحیان، به دلیل رابطه این جشن با آیین بت‌پرستی، تولد را از لحاظ تاریخی جشن نمی‌گیرند. بت‌پرستان تصور می‌کردند که روحهای شیطانی در روزهایی که تغیرات بزرگی صورت می‌گرفت، برای مثال روزی که انسان یکسال بزرگتر می‌شد، در کمین نشسته‌ بودند. یونانیان باستان اعتقاد داشتند که هر فردی روحی دارد که در تولدش حضور داشت و او را تماشا می‌کرد. آن‌ها می‌گفتند در کتاب “افسانه‌های تولد” اینگونه نوشته شده است که ” روح در روزی که فرد متولد شد با خدا یک رابطه عرفانی برقرار کرده است.”

چرا در روز تولد خود شمع فوت می‌کنیم؟

شمع‌ها در برابر ارواح پلید عکس‌العمل نشان می‌دادند. آن‌ها نماد و راهی برای برقراری ارتباط با خدایان بودند. شمع‌ها همانند نوری در تاریکی بودند. آلمانی‌ها با شروع سنت جشن گرفتن تولد بچه‌ها در دهه ۱۷۰۰ به این جشن اعتبار بخشیدند. آن‌ها با توجه به سن فرد، همان تعداد شمع‌ را بر روی کیک می‌چیدند و هر ساله با گذشت عمر انسان، یک شمع‌ به تعداد این شمع‌ها اضافه می‌شد.

جشن تولد

جشن تولد

خواندن آهنگ جشن”تولدت مبارک” از کجا شروع شد؟

طبق کتاب “رکوردهای جهانی گینس”، این یکی از شناخته‌ترین آهنگ‌ها در زبان انگلیسی است، و در ابتدا بعنوان سرودی در مدرسه برای دانش‌آموزان خوانده می‌شد. در سال ۱۸۹۳، دو معلم مدرسه‌ی اهل کنتاکی، پتی و میلدرد هیل، نت‌هایی را با عنوان “صبح همگی بخیر” یعنی همان “Good Morning To ٍEveryone” نوشتند. این آهنگ در کتابی برای معلمان مدرسه منتشر شد. معلوم نیست چه کسی کلمات را به “Happy Birthday to you” تغییر داد، اما در سال ۱۹۳۳، این آهنگ در بین آثار موزیکال ایروینگ برلین بود. در آن زمان یکی از خواهران هیل شکایت کرد و ادعا کرد که آنها از این آهنگ نسخه‌برداری کرده‌اند. خانواده میلدرد هیل در این شکایت پیروز شدند و دادگاه حکم را علیه شخصی که از این آهنگ کپی‌رایت کرده بود و امروزه هنوز هم وجود دارد، صادر کرد. با وجود این، در حقیقت برخی بر این باورند که این آهنگ تا سال ۲۰۳۰ تحت حق کپی‌رایت باقی خواهد ماند.

جشن تولد

جشن تولد

تاریخچه کیک تولد

اعتقاد بر این است که اولین کیک تولد واقعی در قرون وسطی در آلمان ساخته شده است. آلمانی ها روز تولد کودکان را با کیک جشن می‌گرفتند، آن‌ها این جشن را “kinderfest” می‌نامیدند. در آن زمان کیک در اصل یک محصول کمی زبر و بی‌مزه بود و بیشتر شبیه نان می‌ماند، ولی بعدها به یک خوردنی شیرینتری تبدیل شد و به اصطلاح “Geburtstagorten” نامیده شد. در قرن هفدهم، کیک‌ها با جزئیات بیشتری، از جمله پودر شکر و لایه‌های اضافی آماده و با تزییناتی مانند گل دیزاین شدند. با این حال تنها افراد مرفه و ثروتمند جامعه می‌توانستند این کیک‌ها را بخرند، چراکه قیمت مواد سازنده آن کیک‌ها بسیار بالا بود. در قرن هجدهم، ظروف غذا و پخت و پز، قابل دسترس‌تر و در نتیجه ارزان‌تر بود. در پی این، قیمت کیک‌ها نیز به طور قابل توجهی کاهش یافت و سپس تعداد کیک‌های تولید شده نیز به میزان چشمگیری افزایش یافت.

جشن تولد

جشن تولد

تاریخچه شمع تولد

یکی از نظریه‌ها این است که تاریخ شروع گذاشتن شمع بر روی کیک از یونان باستان آغاز شد. یونانی‌های بمنظور احترام گذاشتن به آرتمیس، خدایان ماه، کیک‌های خود را بشکل گرد می‌پختند. شمع‌های روشن بر روی کیک نمادی از درخشندگی ماه بود و دودی که از این شمع‌ها بالا می‌رفت، رساننده دعاها و آرزوهایشان به خدایانی بود که در آسمان‌ها زندگی می‌کردند. با این حال بعضی از محققان معتقدند که این سنت در واقع در آلمان آغاز شده است، جایی که شمعی بر روی کیک گذاشته می‌شد تا “نور زندگی” را نشان دهد.

امروزه، در بیشتر فرهنگ‌ها، تولد را با کیک، شمع روشن و یک آهنگ مخصوص تولد، جشن می گیرند. تعداد شمع‌ها معمولا سن فرد را نشان می‌دهد. بسیاری معتقدند که باید درهنگام فوت کردن شمع‌ها چشم‌های خود را بست و آرزویی کرد و با یک نفس همه‌ شمع‌ها را فوت کرد. آن‌ها همچنین معتقدند که آرزوی خود را نباید به کسی گفت، وگرنه آن آرزو هرگز برآورده نمی‌شود.

جشن تولد

جشن تولد

چرا روز تولد خود را جشن بگیریم؟

هر شخصی در هر سنی که میخواهد باشد، نسبت به روز تولد خود حس خاصی دارد، روزی که پا به جهان هستی گذاشته و چشمش را به این جهان گشوده است. جشن تولد یک اتفاق خاصی است که برای سهیم شدن شادی با کسانی که دوستشان دارید گرفته می‌شود. افراد بالغ نیز به اندازه کودکان از جشن گرفتن تولد و غافلگیر شدن توسط عزیزانشان لذت می‌برند و از دور هم جمع شدن دوستانشان خوشحال می‌گردند.

برای اینکه برخی روزها را خاص و بیادماندنی سازیم، اسم، معنی و روز خاصی را برای آن‌ها در نظر می‌گیریم و در این روز خاص، جشنی را برگزار می‌کنیم. یکی از این روزها روز تولد ماست. تولد آغاز و شادی زندگی ما را نشان می‌دهد. در دنیای بیش از ۵۰۰۰ میلیون نفری، بطور میانگین هر سال ۱۴ میلیون نفر در روز بدنیا می‌آیند ولی با این حال تعداد کسانی که اهمیت این روز با ارزش را می‌دانند و آن را جشن می‌گیرند، بسیار کم است. جشن تولد راهی است برای دور هم جمع کردن کسانی که دوستشان داریم و قدردانی از زحمت‌های بی اندازه پدر و مادری که تا این همه سال برایمان سختی کشیده‌اند.

برای برگزاری یک جشن بهتر است تا در مورد تمامی وسایل و خوراکی‌هایی که یک جشن تولد را زیبا و فراموش نشدنی می‌سازند، آگاهی کاملی داشته باشید. در ادامه این مطلب ما در ابتدا به وسایل و خوردنی‌های مورد نیاز جشن تولد و سپس به نحوه برنامه‌ریزی و برگزاری آن پرداخته‌ایم:

۱) تم تولد

تم تولد یکی از مهمترین بخش‌های هر جشن تولدی بشمار می‌آید، تم تولد به تمامی تزیینات جشن تولد مختص می‌شود و بهتر است در انتخاب آن به علایق شخصی کسی که تولدش است، توجه زیادی کرد. برای مثال رنگ مورد علاقه، شخصیت مورد علاقه، سلیقه فردی و یا هر چیز دیگری را باید در نظر گرفت و با توجه به آن‌ها هارمونی خاصی را در بین تمام وسایل تزیینی و حتی خوراکی‌های تولد ایجاد کرد.

جشن تولد

جشن تولد

۲) کیک جشن تولد

کیک تولد کیکی است که در اکثر جاهای دنیا در جشن تولد حتما خورده می‌شود. از معروفترین انواع کیک‌های تولد کاپ کیک، کیک‌های توپی، پاستا و تارت است. درحالیکه هیچگونه استاندارد جهانی در مورد طعم کیک‌ها وجود ندارد، ولی بیشتر کیک‌های جشن تولد کاکائویی، وانیلی و میوه‌ای هستند. کیک تولد در شکل و قالب‌های مختلفی پخته میشود و برای دیزاین آن از شکلات، فوندانت، مغز آجیل و یا میوه های مختلفی استفاده می‌کنند، برای دیزاین کیک تولد می‌توان چاپ عکس فرد را بر روی کیک سفارش داد و یا با توجه به تم تولد شخصیت کارتونی و یا قهرمانی که پسر و یا دختربچه شما عاشق آن فرد است را طراحی کرد. ایده جالب دیگر می‌تواند سفارش تقویم و مشخص کردن روز و ماه و سال تولد فرد بر روی کیک باشد.

جشن تولد

جشن تولد

۳) شمع تولد

جزء جدانشدنی هر جشن تولدی شمع است که بدون آن تقریبا تولد معنی نخواهد داشت. رایج‌ترین نوع شمع تولد، شمع تولد به شکل عدد، شمع‌های کوچک رنگی و شمع به شکل Happy Birthday است. از جدیدترین نوع شمع‌ها که زیبایی خاصی نیز دارند، به شمعهای موزیکال که بشکل گلی در حال باز شدن هستند، نیز می‌توان اشاره کرد. علاوه بر شمع، فشفشه‌ها نیز از دیگر تزیینات و لوازم جانبی شادی‌آور جشن تولد بشمار می‌آیند.

جشن تولد

جشن تولد

۴) کلاه تولد

کلاه تولد نیز از دیگر لوازم مورد استفاده در اکثر جشن‌های تولد است. امروزه کلاه‌های تولد نمدی یا تاج شکل و بخصوص کلاه‌های تولد پهلوی شکل کاربرد زیادی دارند. علاوه بر کلاه در تولد از ماسک‌های زیبا و خنده دار و یا سیبیل و لب‌های چوبی شکل، بسته به نوع جنسیت مهمانان تولد می‌توانید تهیه کنید و باعث جذابیت بیشتر جشن تولد خودتان شوید.

جشن تولد

جشن تولد

۵) نوشیدنی‌های جشن تولد

نوشیدنی‌های معمول تولد چایی، نوشابه و آبمیوه می‌باشد. اما شما می‌توانید کوکتل، میلک شیک، اسموتی و انواع سان‌ شاین را نیز به لیست نوشیدنی‌های خود اضافه کنید و آنها را با استفاده از انواع میوه‌ها، تنقلات و کاغذهای رنگی زیباتر سازید. علاوه بر نوشیدنی شما می‌توانید دسرهای متنوعی را نیز در جشن تولد خود سرو کنید. از جمله این دسرها می‌توان تارت شکلاتی یا میوه‌ای، پودینگ، مافین شکلات، پای سیب، تیرامیسو، بستنی، انواع طعم‌های پلیمبر، ژله‌های رنگی و چیزکیک را نام برد.

جشن تولد

جشن تولد

۶) میوه‌های تولد

میوه تولد به شکل‌های گوناگونی قابل تزیین می‌باشد. یک نمونه از آن تزیین میوه توسط سیخ چوبی با انواع میوه‌ها و روش دیگر آن آغشته کردن میوه‌ها با شکلات می‌باشد. شما همچنین می‌توانید طرح‌های دلخواهی را بر روی این میوه‌های شکلاتی نیز دیزاین کنید. همچنین شما با انواع میوه های خرد شده می‌توانید اشکال مورد دلخواه خود را با توجه به تم تولد درست کنید و یا اینکه حروف تولدت مبارک و یا Happy Birthday را به‌کمک این میوه‌ها دیزاین کنید، و یا حتی میوه ها را بشکل یک کیک تولد بر روی هم بچینید.

جشن تولد

جشن تولد

۷) شکلات تولد

جهت تهیه شکلات برای جشن تولد نیز ایده‌های جالب زیادی وجود دارد. برای مثال شما می‌توانید شکلات‌ها را در طرح کلاه، شمع و بادکنک سفارش دهید، یا میوه‌های شکلاتی درست کنید و یا شکلات‌ها را بصورت حروف تولدت مبارک در کنارهم بچنیند و بسیاری از ایده‌های خلاقانه دیگر که برای مشاهده آنها می‌توانید به مطالب تزییین شکلات برای تولد و شکلات تولدت مبارک در این سایت نیز مراجعه کنید.

جشن تولد

جشن تولد

۸) بادکنک تولد

تصور تولدی بدون بادکنک سخت بنظر می‌رسد. بادکنک یکی از زیباترین و در عین حال مهمترین وسایل تزیینی هر جشن تولد بحساب می‌آید. امروزه انواع مختلفی از بادکنک‌ها در بازار موجود هستند که از محبوبترین آن‌ها می‌توان به بادکنک‌های هلیومی، فویلی، عدد، قلبی شکل، لاتکس و دوقلویی اشاره کرد که شما می‌توانید با توجه به تم جشن تولد، تعداد و طرح مورد دلخواه خودتان را تهیه کنید.

جشن تولد

جشن تولد

۹) مکان تولد

برای برگزاری جشن تولد جاهای مختلفی را می‎توان در نظر گرفت. شما با توجه به بودجه شخصی خود و معیارهای دیگر می‌توانید تولد خود را در یک سالن کوچک و یا در یک کافی‌شاپ و یا فود کلاب جشن بگیرید. درصورتیکه فصل بهار و تابستان باشد فضاهای آزادی مانند باغ و یا باغچه سنتی نیز می‌توانند گزینه‌های خوبی باشند. شاید شما بخواهید در جمع خانوادگی و صمیمانه خود جشنی بگیرید، در اینصورت ممکن است تولد در خانه را به بیرون از خانه ترجیح دهید.

جشن تولد

جشن تولد

۱۰) غذای تولد

سعی کنید برای جشن تولد از غذاهای سرد و فوری تهیه کنید. از معمولترین این غذاها میتوان به ساندویچ و سالاد اولیه و تکه‌های پیتزا و فینگرفودها اشاره کرد. از دیگر غذاهای مخصوص تولد می‌توان به کیک مرغ، لازانیا و سیب زمینی، انواع کاناپه، پیراشکی، چیکن آلفردو و ناگت مرغ اشاره کرد.

جشن تولد

جشن تولد

۱۱) یادبود تولد

یادبود و یا همان گیفت تولد هدیه‌ای است که شما برای قدردانی و تشکر از مهمانان خود تقدیمشان می‌کنید. بهتر است تا در جشن تولد خود یک سری مجسمه کوچک و یا هرچیز دیگری را که جالب بنظرتان می‌رسد، تهیه کنید و بعنوان خاطره‌ای آن را تقدیم مهمانان خود کنید.

جشن تولد

جشن تولد

 

تولد هر ساله می آید و می‌گذرد، پس چگونه می توان یک جشن تولد بیاد ماندنی گرفت؟ با کمی برنامه‌ریزی و الهام گرفتن از برخی رهنمودها برگزاری این جشن آسان بنظر میرسد.
جهت برگزاری یک جشن تولد فوق‌العاده برای دوستان یا آشنایان خود بهتر است به موارد زیر توجه کنید

۱) تم مناسب را انتخاب کنید

سن، جنسیت، علایق و سرگرمی مهمان افتخاری را در نظر بگیرید! سپس تمی را انتخاب کنید که کاملا از همه لحاظ با شخص همخوانی داشته باشد. شما می‌توانید همه چیز را با تم مربوطه به نحوی منطبق کرده و همخوان سازید و یا اینکه تنها دکوراسیون و غذاهای سرو شدنی را با آن تم همخوان کنید.

جشن تولد

جشن تولد

۲) از قبل برنامه ریزی کنید

لیست مهمان و دعوت نامه‌های خود را (زمانیکه قرار است یک مهمانی بزرگ برگزار کنید)، حداقل ۲ هفته قبل از مهمانی آماده سازید. به این ترتیب، شما درباره تعداد مهمانان خود و اینکه کدام مکان برای برگزاری جشن تولد بهتر خواهد بود، آگاهی کافی خواهید داشت.

جشن تولد

جشن تولد

۳) موسیقی خود را انتخاب کنید

مطمئن شوید که سیستمی برای پخش آهنگهای خود دارید – خواه این فقط چند اسپیکر بهمراه یک تلفن هوشمند باشد و یا یک سیستم پخش کننده موسیقی، و یا اینکه یک مجموعه کاملی از دی جی. حتی اگر شما برنامه‌ای برای رقص و شادی در نظر نگرفته باشید، موسیقی پس زمینه واقعا به شما کمک خواهد کرد تا جو خوبی در مهمانی ایجاد کنید.
مطمئن شوید که طیف وسیعی از انواع آهنگ‌های سریع، آهسته، ملایم و آرام را در دست دارید تا بتوانید با لحظه‌های مختلف جشن تولد سازگاری لازم را ایجاد کرده و باعث شوید تا مهمانانتان احساس خوشحالی و رضایت واقعی از جشن شما را داشته باشند.
درصورتیکه در جشن تولد میزبان بچه‌ها هستید، گزینه‌هایی از موسیقی را انتخاب کنید که بیشتر دوستانه و بچگانه باشند و باعث نارضایتی والدین نشود. اگر میزبان جشن بزرگ و مجللی هستید، اطمینان حاصل کنید که طیف وسیعی از ژانرهای موجود را فراهم کنید تا با علایق تک تک مهمانان شما همخوانی داشته باشد.

جشن تولد

جشن تولد

۴) خلاقانه دیزاین کنید

امروزه در بیشتر تولدها از بادکنک و نوارهای رنگی زیاد استفاده می کنند، ولی درصورتیکه شما خواهان دیزاین متفاوت‌تری هستید، بهتر است تا دیزاین خود را با تم تولد سازگار سازید. برای مثال اگر در حال برگزاری جشن تولد برای دختر یا پسربچه خود هستید، کیک، بشقاب، لیوان و حتی بادکنک را در هر طرحی که مورد علاقه دختر یا پسر شما باشد، سفارش دهید و باعث شوق و هیجان هرچه بیشتر آنها و دوستانشان شوید.

جشن تولد

جشن تولد

۵) غذاهای متناسب با تم تولد را انتخاب کنید

برای مثال اگر زمینه تم شما قرمز رنگ است، از شیرینی و تنقلات به رنگ سفید و قرمز بیشتر استفاده کنید. بخاطر داشته باشید که غذاهای انگشتی و یا به اصطلاح فینگر فودها بهترین نوع غذای سروی بویژه برای کودکان و جوانترها هستند. برای مهمانان سن بالاتر غذاهای مقوی و متنوع‌تری مانند چیپس و سس سالسا، پنیر و کراکر و همچنین از انواع غذاهایی که راحت و سریع آماده می‌شوند، تهیه کنید. بهتر است تا غذاهای خود را از قبل آماده کرده و روی میز بچنیند، تا به هنگام جشن تولد، بجای اینکه وقت خود را در آشپزخانه سپری کنید، در کنار مهمانان خود بمانید و از جشن لذت ببرید.

جشن تولد

جشن تولد

۶) مهمانان خود را سرگرم کنید

راه‌های زیادی برای همجوشی اجتماعی (مخصوصا برای بزرگسالان) و همچنین برای بچه‌ها فراهم کنید. درصورتیکه بخواهید جشن خود را پرجنب و جوش و خلاقانه کنید، سرگرمی و بازی یکی از راه‌های آن است. برخی از وب‌ سایت‌های بزرگ در اینترنت موجود هستند که در آن شما میتوانید بازی‌هایی را پیدا کنید که به تم و موضوع خاصی مربوط می‌شوند.
بسته به تعداد مهمانان و سن آنها، شما حتی می‌توانید چندین بازی را در طول جشن اجرا کنید و از بی‌حوصله و خسته شدن آن‌ها در طول جشن تولد جلوگیری کنید.

جشن تولد

جشن تولد

۷) هر لحظه منتظر اتفاق‌های غیرمنتظره‌ باشید

در جشن تولد بویژه جشن تولد کودکان ممکن است همه چیز به گونه‌ای که برنامه ریزی شده باشد، پیش نرود. بنابراین برای بازی‌های اضافی، کادو و سایر فعالیت‌ها، آمادگی لازم را داشته باشید. در جشن افراد بزرگسال اینطور اتفاقی کمتر رخ میدهد، اما ممکن است تعداد مهمانان شما بیشتر از حد منتظره باشد، پس بهتر است تا غذای اضافی و بیشتری را از قبل آماده کرده یا سفارش دهید تا برای کل مهمانان کافی باشد و باعث خجالت و شرمندگی شما در مراسم نگردد.

جشن تولد

جشن تولد

۸) بسته‌های کادویی مهمانان خود را فراموش نکنید

بهتر است تا از این بسته‌های کادوئی بعنوان تشکری از مهمانان خود حتما تهیه کنید. اینبار هم لازم است تا متناسب کردن بسته‌ها را با تم و سن مهمانان خود فراموش نکنید. برای مثال این بسته‌ها ممکن است شامل شکلات و یا اسباب بازی و اینطور چیزها باشند. شما حتی میتوانید عکسی دست جمعی از جشن تولد را چاپ کرده و سپس آن را بعنوان یادبودی تقدیم مهمانان خود کنید.

جشن تولد

جشن تولد

 

امرزوه اکثر افراد بدنبال ایده‌های جدیدی برای جشن تولد هستند. برخی از افراد می‌خواهند برای خودشان تولدی بگیرند و خانواده و دوستان و آشنایانشان را در این روز کنار هم جمع کنند برخی نیز می‌خواهند فرزند، مادر و پدر، عشق و یا دوست و آشنایان خود را سورپرایز کنند و یک جشن بیاد ماندنی برایشان برگزار کنند.

چه کسی از یک سورپرایز خوب در جشن تولدش خوشش نمی‌آید؟ بجز تعداد محدودی که از سورپرایز خوششان نمی‌آید، بیشتر افراد سورپرایز شدن در جشن تولد خود را دوست دارند و با دیدن آن هیجان زده می‌شوند. فهمیدن اینکه خانواده و دوستان شما همیشه به فکرتان هستند و روز تولد شما را فراموش نکرده‌اند، بسیار خوشحال کننده است. بعضی از دوستان شما نیز ممکن است تا منتظر چنین سورپرایزی از طرف شما باشند، اما هیچگاه این اتفاق برایشان نیفتد و سورپرایزی در کار نباشد. پس بهتر است تا نگذارید چنین وضعی برای دوستان شما پیش آید. تعداد روش‌هایی که می‌توان توسط آن دوستان خود را سورپرایز کرده و یک جشن تولد فوق‌العاده‌ای برایشان برگزار کنید، زیاد است. حال در بخش پایانی این مطلب ما به چند نمونه از ایده‌های خلاقی که در جشن تولد می‌توانید از آنها استفاده کرده و عزیزان و دوستان خود را سورپرایز کنید، اشاره کرده‌ایم:

۱) چاپ عکس فرد بر روی تمامی وسایل تزیینی و کیک

یکی از ایده‌های جالبی که می‌توانید در نظر بگیرید، چاپ کردن یکی از عکس‌های دلنشین و زیبای فرد بر روی کیک و همچنین وسایل تزیینی می‌باشد. شما می‌توانید کل تم تولد را با سفارش چاپ عکس صاحب تولد بر روی وسایل تزیینی مانند بادکنک، کلاه و حتی لیوان‌ها و خوراکی‌هایی مانند کیک و شکلات، یک جشن تولد بی‌نظیر و متفاوتی را برای عزیزان خود برگزار کنید.

جشن تولد

جشن تولد

۲) نوشتن اسم و سن فرد با استفاده از شمع‌های وارمر

شمع‌های وارمر که در انواع رنگ‌های مختلف در بازار موجود هستند، برای تزیین جشن تولد ایده خوبی بنظر می‌رسند. با استفاده از این شمع‌ها و گلبرگ‌ها در انواع رنگ‌ها می‌توانید حروف تولدت مبارک، اسم و یا اعداد سن فرد را بر روی میز تولد و یا حتی بر روی زمین دیزاین کنید و باعث خوشحالی و هیجان زده شدن طرف مقابل شوید.

جشن تولد

جشن تولد

۳) استفاده از بادکنک‌های هلیومی و فویلی

استفاده از بادکنک هلیومی و یا فویلی بشکل اعداد در تزیین اتاق تولد می‌تواند جو بسیار هیجانی و زیبایی را به فضای جشن شما حاکم کند. بویژه بادکنک هلیومی وقتی در تزیین اتاق تولد و جشن شما به تعداد زیادی استفاده می‌شود، زیبایی و جلوه‌ای خاص به آن می‌افزاید که توجه و نظر خیلی‌ها را به خود جلب می‌کند. همچنین شما می‌توانید بادکنک‌های هلیومی را به سقف اتاق چسبانده و سپس عکس‌های سال‌های گذشته‌ی کنار همِ خود را از روبان و یا نخ این بادکنک‌ها آویزان کرده و یک گالری عکس توأم با خاطرات بسازید. مطمئنا این کار باعث خوشحالی بیش از حد دوست و یا عشقتان خواهد شد.

جشن تولد

جشن تولد

۴) چاپ عکس فرد در روزنامه

اگر کسی را که سورپرایز می‌کنید، از جمله آن افرادی است که هر روز روزنامه می‌خواند، با دیدن عکس خود در آگهی روزنامه شگفت زده خواهد شد. در روز تولد دوستتان، در قسمتی از روزنامه عکس دوست خود را چاپ کرده و تولدشان را تبریک بگویید و به شیوه‌ای کاملا متفاوت او را سورپرایز کنید.

جشن تولد

جشن تولد

۵) دیزاین پاکت‌نامه‌ها به شکل سن تولد فرد

تعدادی پاکت نامه را بر روی دیوار بچسبانید و اعداد سنی را که قرار است دوستتان وارد شود را با آن پاکت‌ نامه‌ها بر روی دیوار طراحی کنید. سپس خودتان و تمامی مهمانان حاضر در آن جشن، داخل این پاکت‌ها را با تعدادی نوشته و آرزویی که برای آن شخص دارید، پر کنید و از این طریق هدیه معنوی بسیار با ارزشی را تقدیم دوست خود کنید.

جشن تولد

جشن تولد

۶) کادوهای کوچک چندتایی

بجای خریدن یک کادوی بزرگ و گران قیمت، سعی کنید تا چند کادوی کوچک بخرید تا دوست شما در هر یک ساعت، یک کادو باز کند. با توجه به ساعتی که قرار است تا یک سال بزرگتر شود، ساعت کادوها را طوری تنظیم کنید که آخرین کادو با زمان تولد آن‌ها و همچنین همه دقیقه‌ها با سنی که قرار است وارد آن شود، دقیقا یک عدد باشند.

جشن تولد

جشن تولد

۷) سورپرایز تولد در ماشین شخصی فرد

چه‌کسی از این ایده خلاقانه و ساده سورپرایز خوشش نمی‌آید؟ اگر دوست یا عزیزتان کسی است که صاحب ماشین است و هر روز با ماشین سرکار و یا جای خاصی می‌رود، به یک نحوی سوئیچ ماشینش را بردارید و ماشین او را با وسایل تزیینی، گل و یک کیک کوچک تولد دیزاین کنید.

جشن تولد

جشن تولد

۸) ویدیوی چند دقیقه‌ایِ تبریک تولد

اگر کار با دوربین فیلم‌برداری و ویرایش فیلم را بلد هستید، شخص را توسط یک ویدیو چند دقیقه‌ای ویژه‌یِ تولد که حاوی چند جمله از خانواده و تمام دوستان و نزدیکان فرد است، غافلگیر کنید. بویژه فیلمی از دوستان این شخص را که در فاصله دوری از او هستند و نمی‌توانند در جشن تولد او حضور یابند، حتما در این ویدیو ضبط کنید. بنظر می‌رسد که این کار باعث سورپرایز شدن و خوشحالی بی‌نهایت او خواهد شد.

جشن تولد

جشن تولد

۹) سفر کوتاه بدون برنامه‌ریزی

مطمئن شوید که دوستتان برای روز تولد خود هیچگونه برنامه‌ای ندارد. بدون هیچگونه اطلاع قبلی او را بردارید و به یک سفر کوتاه در اطراف شهر خود بروید. این کار بنظر سرگرم کننده و هیجان آور می‌رسد و در عین حال باعپ خوشحال شدن فرد می‌گردد.

جشن تولد

جشن تولد

۱۰) جعبه گلی به شکل کیک

در روز تولد شخصی که دوستش دارید، جعبه گلی را با حروف تولدت مبارک و یا Happy Birthday، اسم فرد و یا حتی بصورت یک کیک تولد سفارش دهید و در جشن تولد، کادوی خود را تقدیم او کنید. گل یکی از هدیه‌هایی است که مورد علاقه بیشتر افراد، بویژه خانم‌ها و دختران می‌باشد و کمتر کسی پیدا می‌شود که آن را دوست نداشته باشد.

جشن تولد

جشن تولد

۱۱) شکلات‌های سفارشی جشن تولد

بیشتر افراد شکلات را دوست دارند و همیشه از خوردن آن لذت می‌برند. یکی دیگر از راه‌های ابراز احساسات خود نسبت به کسی که دوستش دارید و می‌خواهید او را به‌ نوعی در تولدش سورپرایز کنید، تهیه شکلات‌های سفارشی با طرح‌های ویژه و مورد دلخواه و درج کردن اسم فرد و جمله تولدت مبارک و یا Happy Birthday بر روی این شکلات‌هاست. جهت دیدن نمونه‌هایی از این شکلات‌ها می‌توانید به سایت شوکوبرند نیز مراجه کنید.

جشن تولد

جشن تولد

۱۲) برگزاری جشن تولد در محل مورد علاقه فرد

شاید یکی از بهترین راه‌های سورپرایز دوستان و یا نزدیکانتان، بردن آن‌ها به مکان مورد علاقه خودشان و برگزاری جشن تولدشان در آن محل باشد. بهتر است تا قبلا تمامی دوستان و نزدیکان این شخص را در محل مورد نظر جمع کرده و سپس یک جشن تولد بیاد ماندنی و بی‌نظیری را برای صاحب تولد بگیرید. مطمئن باشید که این کار باعث خوشحالی بیش از حد او خواهد شد و او این روز و این جشن را تا آخر عمرش فراموش نخواهد کرد.

جشن تولد

جشن تولد

همانطور که در مطالب بالا نیز گفته شد، روز تولد اشخاص برایشان همیشه اهمیت و معنای خاصی را در پی داشته است، بنابراین امیدواریم با خواندن مطالب ذکر شده در متن بالا بتوانید جشن تولد زیبا، خلاقانه و منحصر بفردی را برای هرکسی که دوستش دارید و برایتان بسیار ارزشمند و عزیز است، برگزار کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “چگونه می‌توانیم یک جشن تولد بیاد ماندنی برگزار کنیم؟

  1. زهرا گفت:

    اموزنده بود. ایده های خوبی بود

  2. آیلار گفت:

    خیلی خوب بود
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *