شکلات

بهترین شکلات‌ها

نرم کردن شکلات سفت شده

شکلات همواره از خوراکی‌های محبوب مردم جهان بوده اما بهترین شکلات‌های دنیا کدامند؟ برای شناختن بهترین شکلات‌ها علاوه بر طعم باید به بو و ظاهر آن‌ها نیز توجه نمود. یکی دیگر از ویژگی‌هایی که شکلات‌ها را از هم متمایز می‌کند، نوع بسته بندی آن‌ها است. بنابراین علاوه بر طعم ویژگی‌های دیگری برای مقایسه وجود دارد. زمانی که صحبت از بهترین شکلات دنیا می‌شود، محال است نام بلژیک به ذهنتان خطور نکند. آیا فقط بلژیک در تولید شکلات نامدار است؟ اگر علاقه دارید تا بهترین شکلات‌ها را بشناسید، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

معیار انتخاب بهترین شکلات

برای شناختن بهترین شکلات‌ها باید به موارد زیر دقت کنید:

 • یکی از شاخصه‌های مهم برای انتخاب شکلات طعم آن است. کیفیت و تازگی شکلات در طعم آن ظاهر می‌شود.
 • شرکت‌هایی که در تولید شکلات نامدار هستند و از سابقه طولانی برخوردار بوده‌اند، معمولاً کیفیت خوبی در شکلات دارند.
 • قیمت شکلات با کیفیتش متناسب است اما قیمت‌‌های بسیار بالا به معنی باکیفیتی شکلات نیست. قیمت‌های بسیار پایین هم نشان دهنده عدم استاندارد و کیفیت شکلات است. بنابراین لزوماً بهترین شکلات‌ها قیمت بسیار هنگفتی ندارند اما بسیار ارزان هم نیستند.
 • رنگ و بو از دیگر ملاک‌های بهترین شکلات‌ها به شمار می‌رود. شکلات‌های باکیفیت از رنگ شفافی برخوردار هستند و بوی خوشایندی دارند.

بهترین شکلات‌های دنیا برای کدام کشورها است؟

کشورهای زیادی توانسته‌اند شکلات‌های متنوعی را تولید کنند و از محبوبیت زیادی در بین مردم خود برخوردار باشند اما فقط تعدادی از کشورها در حوزه شکلات سازی نامشان در سرتاسر دنیا پیچیده‌است و توانسته‌اند بهترین شکلات‌های دنیا را بسازند  که عبارتند از:

بلژیک از کشورهای بسیار مشهور در شکلات سازی است که محصولات متنوع و خوشمزه‌ای را به سراسر دنیا ارائه می‌دهد. برندهای Neuhaus، Leonidas و Godiva از سابقه طولانی مدتی در بلژیک برخوردار بوده‌اند و از برندهای معروف به شمار می‌روند.

 • Neuhaus: این برند در سال ۱۸۵۷ در بروکسل تاسیس شد و هم اکنون در بسیاری از شهرهای دنیا شعبه دارد. بخش مهمی از تاریخچه شکلات بلژیک را همین برند تشکیل داده‌است. Neuhaus علاوه بر تولید مدل‌های گوناگون، با فرا رسیدن مناسب‌‌های خاص شکلات‌های جدیدی را تولید می‌کند.
 • Leonidas: leonidas از سال ۱۹۱۳ شروع به کار کرد و با ایجاد شعبه‌هایی در سراسر دنیا توانست به عنوان مقصد گردش گری باشد و برای هدایای تجاری و سازمانی نیز مورد استفاده قرار گیرد.
 • Godiva: Godiva از برند‌های لوکس شکلات سازی است که در ۱۰۰ کشور دنیا فروشگاه دارد که با تنوع و طعم بی نظیر محصولات خود مشتریان زیادی را به خود جذب می‌کنند.

بخشی از شهرت کشور سوئیس به شکلات مربوط می‌شود.  Lindt، Nestle، Cailler و از برندهای نامدار سوئیس هستند که شکلات‌های خود را با طعم‌های بی نظیر و خاص می‌سازند.

بهترین-شکلاتها

 • Lindt: سال ۱۸۴۵ Lindt توسط یک تاجر شیرینی در زوریخ ایجاد شد و از تکنیک‌های جدید بهره گرفت. این برند از تاریخچه بسیار طولانی برخوردار بوده و همواره به محبوبیتش افزوده شده‌است.
 • Nestle: برند Nestle علاوه بر شکلات محصولات دیگری مانند غذای بچه و آب معدنی تولید می‌کند. تلاش این برند برای حفظ محیط زیست و استفاده از فناوری‌های جدید مورد توجه عموم بوده‌است.
 • Cailler: برند Cailler از سال ۱۸۱۹ شروع به کار کرد و برای ساختن شکلات از کاکائوهای برزیل و غنا کمک می‌گیرد. این برند نمادی از فرهنگ و تاریخ سوئیس است و از روش‌های سنتی استفاده می‌کند.

فرانسه همواره به عنوان یک کشور هنری شناخته شده‌است. از همین رو با برندهایی نظیر Valrhona و La Maison du Chocolat  سعی داشته تا در شکلات نیز هنر خود را به نمایش بگذارد. این کشور با ایجاد ترکیبات جدید و طعم‌های گوناگون شکلات‌های زیادی را خلق کرده‌است.

 • Valrhona: برند Valrhona از پیشگامان تولید شکلات در فرانسه بوده‌است و در عین حفظ کیفیت تنوع زیادی در طعم و بسته بندی دارد.
 • La Maison du Chocolat: این برند نسبت به سایر برندها دیرتر تاسیس شده اما به سرعت فراگیر شد. از دلایل محبوبیت محصولات La Maison du Chocolat طعم خوشمزه آن است.

ساحل عاج کشوری از غرب آفریقا است که توانسته با رقبای اروپایی خود به رقابت بپردازد. جالب است بدانید که ساحل عاج مواد اولیه بسیاری از برند‌های شکلات سازی دنیا را فراهم می‌کند. شاید این کشور در شکلات سازی نوپا است اما تا کنون مشتریان زیادی در سطح محلی و جهانی داشته‌است.

خدمات شوکوبرندز

 بهترین شکلات‌های دنیا از آن کشورهایی همچون بلژیک و اتریش و سوئیس است اما به این معنی نیست که بقیه کشورها از شکلات سازی با کیفیت بی بهره‌اند. در ایران نیز شرکت‌های زیادی وجود دارند که شکلات‌های بسیار متنوعی را تولید می‌کنند. شوکوبرندز یکی از برندهای شکلات سازی است که سابقه طولانی و درخشانی در ارائه محصولات خود داشته‌است. شوکوبرندز کنار شماست تا سفارش‌هایتان را با طرح یا اسم و لوگوی دلخواه شما آماده سازد و با بسته بندی دلخواهتان برای شما ارسال کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *